Mapa obchodů
Dnes otevřeno do 21:00

Tisková zpráva

« zpět na seznam článků

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF 29. dubna 2021

Rekonstrukce bývalého hypermarketu postupuje

Bývalé prostory hypermarketu, dříve známé jako Prior, jsou již od podzimu 2019 v rekonstrukci. Prostory nově spadají pod Atrium Palác Pardubice a celá budova prochází modernizací. V rámci těchto úprav byla v březnu letošního roku dokončena demolice střešních konstrukcí. I přes rozsáhlou rekonstrukci však bude částečně zachována původní exteriérová podoba budovy Prioru.

Rekonstrukce bývalých prostor hypermarketu začala již na podzim roku 2019. Kvůli špatnému stavu budovy však musel být původní plán prací upraven, aby došlo nejen k modernizaci prostor, ale i k výměně stropních a střešních konstrukcí. Rozsáhlá rekonstrukce je rozdělena do tří částí, a to:

Prostor bývalého hypermarketu Prior

Během listopadu a prosince 2020, kdy byly po cca roční pauze znovu obnoveny práce na rekonstrukci budovy, došlo k vyztužení všech betonových stropních konstrukcí objektu kvůli plánované demolici.

Od ledna 2021 probíhá demolice stropů . V lednu tohoto roku byla provedena demolice 3 strojoven vzduchotechniky na střeše budovy a dále byla sejmuta betonová střešní deska (strop nad 3. nadzemním podlažím). Aktuálně se pracuje na demolici betonové stropní desky nad 2. nadzemním podlažím.

Práce na demolici stropů budou probíhat zhruba do konce dubna. V květnu se započne s výstavbou nových stropů.

Spojovací chodba mezi prostory Atrium Palác Pardubice a bývalým hypermarketem

V lednu tohoto roku byly provedeny výkopové práce pro spojovací tunel mezi suterény objektů bývalého hypermarketu a Atrium Palác Pardubice. Dojde tím k propojení obou objektů i na úrovni suterénu. Aktuálně se pracuje na bourání střechy nad tímto spojovacím prostorem, nová krytina bude umístěna v jiné výšce.

Atrium Palác Pardubice

Od ledna probíhají v budově Atrium Palác Pardubice práce na nové nosné konstrukci v garážích a přípravy pro vyřezání otvoru pro spojovací tunel do sousedního objektu bývalého hypermarketu. Zároveň se provádějí přeložky kanalizace, vzduchotechniky a jiných instalací.

„Naší prioritou je zajistit bezpečnost prostor budovy a provést opravdu kvalitní rekonstrukci. I přesto, že došlo k výraznému prodloužení termínu a tím i k navýšení nákladů na rekonstrukci oproti původnímu plánu, chceme si být jistí, že nově zrekonstruované prostory nabídnou návštěvníkům moderní místo pro jejich nákupy,“ přibližuje stav rekonstrukce Oldřich Špůrek, jednatel společnosti Atrium Palác Pardubice.

I přes rozsáhlou rekonstrukci zůstane v tuto chvíli zachována původní, historicky zajímavá fasáda bývalého obchodního domu Prior.

Aktuální informace naleznete na www.palacpardubice.cz v sekci tiskového centra.

Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Paláce Pardubice
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Koho u nás najdete

ORION Element Gyms JOLLEO klenotnictví Holandské květiny Benji’s Market CCC Calzedonia Tchibo Baťa Don Pealo TATUUM PANORAMA Caffe – Bar Office Shoes MUSTANG Myšákovo Pepco INTERSPORT APART Under Armour Steilmann Bankomaty v Paláci Blue Style SEPHORA Kilpi STORE Nanu-Nana ALPINE PRO NUTREND store OXO Bubble Tea Sakura's Running Sushi celio SPARKYS ETA Cinema City Klenoty Aurum Automyčka Palác FOKUS optik Z-BOX Yves Rocher Starbucks Veselá Veverka Rock Point E.L. fashion Oxalis PANDORA DEICHMANN Burger King KNIHY DOBROVSKÝ UGO FRESHBAR Tourist centrum směnárna Costa Coffee Flying Tiger Copenhagen iWant Cinname FABOS U bílého koníčka Tesco Air Bank Tipsport EuroNails Levandulomat Dr.Max lékárna Vinofol vinotéka Kamalion CACTUS Food Albi Smarty.cz Royal Tea Uncle Sam Fruitisimo Cut & Color ECCO H&M Ráj sýrů COCO Barbershop PetCenter BITCOINMAT McPen papírnictví KFC Dermacol Mix Grill mBank Trdlokafé GrandOptical Levi’s / Mustang Manufaktura New Yorker dm drogerie markt LEDER-PELLICCE Pardubický perník iQOS SCANquilt alzaBox Dětské hřiště MODIANA PHOlẽvka LINDEX Kartičkomat KARA Mobil Pohotovost Triumph Top Time MINIT Bakery Yankee Candle FORTUNA RITUALS O2 Erotic City DHL Locker CEWE Rieker MEATFLY TEZENIS Kongresový sál YOBAR Zákaznické skříňky MobilCare T-Mobile Bijou Briggite TESCOMA Infostánek Palác Pardubice DOBIJMAT Sport Vision Tommy Jeans, GUESS & Calvin Klein INDECOR Intimissimi GECO TABÁK-TISK Prima Bašta VERMONT Bushman LUGGI MEN′S TUI Košile Vodafone Café Level FERATT DATART